بهترین موزه های جهان را بشناسید!

موزه، محل منجمد شدن تکه هایی از تاریخ، هنر، فرهنگ، و تمدن امروز و دیروزاست؛ که به آیندگان فردا هدیه می شود. موزه های مختلفی با مانور در مسادلی مشخص، بازدید کنندگان را به خود جذب میکنند؛ مسائلی اعم از تمدن های گذشته، هنر های روز و کلاسیک در قرن های قبل و مواردی از این دست که شما میتوانید از انها در سراسر دنیا دیدن کنید. اگر قصد سفر به مکان خاصی را دارید حتما درباره موزه های مختلف واقع در آن منطقه تحقیق کنید تا سفری پر بار تر داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بهترین موزه های جهان را بشناسید.

بهترین موزه های جهان را بشناسید

در تمام کشور ها، و بیشتر در کشور هایی که دارای تمدن قدیمی تر، و کارشناسان بیشتری در حوزه باستان شناسی هستند، با ایجاد موزه های فرهنگی، تمدنی، هنری و موارد دیگر، سعی دارند بازدید کنندگان و توریست های بیشتری را به کشور خود جذب کنند.

بسیاری از این موزه ها به دلیل اشیاء گرانبها و با ارزشی که از آنها حفاظت میکنند، و فضای جذاب و خیره کننده ای که دارند، به شهرت بیشتری رسیده و سالانه هزاران نفر برای بازدید از این موزه ها، به این کشورها سفر میکنند. به عنوان مثال، منشور کوروش کبیر در موزه بریتانیا واقع در شهر لندن نگهداری میشود. در ادامه با بهترین موزه های دنیا در کشور های اروپایی و آسیایی آشنا میشویم.

بهترین موزه ها در کشور های اروپایی

کشور های اروپایی اولین تمدن خود را در حدود 3500 سال قبل از میلاد تشکیل داده اند؛ و بسیاری از موزه های واقع در این کشور ها سعی بر نشان دادن و تجلی بخشیدن به تمدن های گذشته خود دارند.

این موزه ها با نگهداری اشیاء گران بها و قدیمی بازدید کنندگان و علاقه مندان را به خود جذب میکنند به طوری که سالانه میلیون ها نفر از این موزه ها دیدن میکنند. معروف ترین موزه های در اروپا عبارتند از: موزه واسا در سوئد، موزه دل پرادو در اسپانیا، موزه لوور در فرانسه و موارد دیگر که در ادامه، معروف ترین آنها را معرفی میکنیم.

موزه واسا (vasa museum) در استکهلم سوئد

شهر استکهلم به عنوان پایتخت سوئد، دارای جاذبه های گردشگری زیادی بوده که موزه واسا یکی از این جاذبه ها است. موزه واسا در واقع یک کشتی غرق شده با قدمت بیش از 300 سال است. اشیاء گرانبها، باقی مانده های اجساد خدمه کشتیف و موارد دیگر از جمله جاذبه های این موزه به شمار می آیند.

موزه دل پرادو (museum del prado) در مادرید اسپانیا

یکی از غنی ترین موزه های دنیا موزه دل پرادو است؛ که یک موزه هنری به شمار می آید. در واقع این موزه، کاخ سلطنتی پادشاه اسپانیا بوده و اشیاء، وسایل و حتی ساختمان این موزه نشانگر ذوق و هنر دست اساتید و هنرمندان آن دوره است.

ایده اصلی این موزه متعلق به یکی از ملکه های اسپانیا بوده، که به موزه لوور فرانسه در شهر پاریس سفر کرده و محو زیبایی و تجلل این موزه میشود؛ و در این هنگام تصمیم به ایجاد موزه ای در سطح موزه لوور میشود. به این ترتیب کاخ خود را به عنوان موزه در اختیار بازدید کنندگان قرار میدهد.

موزه لوور ( the louvere museum) در پاریس فرانسه

موزه لوور واقع در منطقه یک شهر پاریس، با توجه به اینکه حدود 4000 هزار شیء گرانبها و قدیمی که در خود جای داده و با فضایی بیشتر از 72 هزار متر مربع، جزء بزرگ ترین و پربازدید ترین موزه های جهان است؛ و در سال 2017 در فهرست پربازدید ترین موزه های جهان قرار گرفته است.

این موزه در واقع یک کاخ بسیار بزرگ است که پس از ساخت، چندین مرتبه گسترده تر شده. این کاخ متعلق به خاندان لوئی بوده و توسط لوئی چهارم، به عنوان موزه تغییر کاربری پیدا کرده است.

بهترین موزه ها در کشور های آسیایی

در کشور های آسیایی، به دلیل پیدایش اسلام در این منطقه، بیشتر موزه های هنر های اسلامی و تمدن اسلامی مشاهده میشود. ولی در ادامه موزه هایی از آسیا را به شما معرفی میکنیم که قطعا بازدید از آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. موزه های آسیایی بیشتر محلی، هنری و در کل بیانگر تاریخ و سرگذشت ملت های آسیایی است.

از جمله موزه های شناخته شده و پر بازدید آسیایی عبارتند ازموزه نسل کشی toul sleng در کامبوج هنر های اسلامی در مالزی و موزه هنر نکا در اندونزی و موارد دیگر در ادامه درباره این موزه ها بیشتر توضیح میدهیم.

موزه نسل کشی toul sleng در کامبوج

کامبوج کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که به با جمعیت بیش از 16 میلیون نفر، جزء بیست کشور پر جمعیت دنیاست. در این کشور موزه های متعددی وجود دارد که بیانگر امپراطوری شکنجه گر او در گذشته است؛ و موزه نسل کشی toul sleng معروف ترین موزه در بین این موزه هاست. موزه toul sleng در واقع یک شکنجه گاه است که از گذشته نچندان دور به جا مانده و با ورود به این موزه، احساس خوش آیندی نخواهید داشت؛ چرا که محل شکنجه و قتلگاه بسیاری از افراد است، که تصاویر آنها نیز در این موزه قابل مشاهده است. اما نکنه تلخ ماجرا اینجاست، که تعداد قابل توجهی از این تصاویر، متعلق به افراد کم سن (زیر 15 سال) است.

موزه هنر های اسلامی در مالزی

موزه هنر های اسلامی در کشور مالزی و واقع در شهر کوالالامپور است. این موزه به ارائه پیشرفت و گسترش هنر های اسلام در گذر زمان میپردازد؛ و به خوبی نشان میدهد که با گسترش فرهنگ و تمدن اسلامی در کشور های آسیایی، (از ایران تا چین) هنر در

موزه هنر نکا (NEKA Musuem) در اندونزی

موزه هنر نکا واقع در کشور جزیره ای اندونزی و گسترده شده در 6 ساختمان نزدیک به هم است. این موزه به هنر بومی نقاشی بالی در کشور مالزی، بوتانی، اروپایی و انواع سبک های مختلف بالی را پوشش داده، و به بازدید کنندگان ارائه میدهد.

سخن آخر درباره بهترین موزه های جهان

در این مقاله با بعضی از موزه های معروف و پربازدید در دنیا آشنا شدیم؛ و سعی کردیم اطلاعات مهمی را درباره آنها با شما به اشتراک بگذاریم. اگر قصد سفر دارید، میتوانید از مشاوران ما برای انتخاب مقصد خود کمک بگیرید.

مجموعه سفر به خیر با کارشناسان و مشاوران مجرب خود، سعی در ارائه بهترین خدمات را به شما داشته و میتوانند گزینه بسیار مناسبی برای پشتیبانی شما، برای تجربه سفری خاطرانگیز باشند.

سوالات متداول درباره بهترین موزه های جهان

1. موزه های معروف در کشور های آسیایی کدام اند؟

موزه های معروف درکشور های آسیایی عبارت از: ازموزه نسل کشی toul sleng در کامبوج هنر های اسلامی در مالزی و موزه هنر نکا در اندونزی هستند.

2. موزه های معروف در کشور های اروپایی کدام اند؟

موزه های معروف در کشور های اروپایی عبارت از موزه واسا در سوئد، موزه دل پرادو در اسپانیا، موزه لوور در فرانسه هستند.

3. موزه دل پرادو الهام گرفته از گدام موزه است؟

موزه دل پرادو الهام گرفته از موزه لوور فرانسه است و شخص الهام گیرنده یکی از ملکه های ساکن در کاخ دل پرادو بوده است.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران