بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز

اگر عاشق مسافرت در هوای خنک و بارانی هستید، آسمان ابری را دوست دارید و از هوای گرم و شرجی فراری هستید و هوای معتدل و کمی گرم را می پسندید بهتر است فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنید. شهرهای زیادی در ایران هستند که مناسب مسافرت در فصل پاییزند. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این شهرها در ادامه این مطلب از وبسایت سفر بخیر به معرفی بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز می پردازیم. با ما همراه باشید.


شیراز و نارنجستان

یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز، شهر شیراز است. این شهر در فصل پاییز آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. در این فصل شیراز بیشتر هوای ابری و بارانی را به خود می بیند و حس و حال بسیار خوبی را به مسافران انتقال می دهد. در این فصل بازدید از مناطق دیدنی و تاریخی شیراز همچون؛ نارنجستان، آرامگاه حافظ و سعدی، مسجد صورتی و باغ ارم مناظر بسیار شگفت انگیزی را مقابل چشمان مسافران به نمایش در می آورد که یاد آن را هرگز از خاطر نخواهید برد. به خصوص با خوردن غذاهای محلی آن مشتاق بازدید مجدد و همیشگی این شهر در فصل پاییز خواهید بود.

رشت شهر عشاق

اگر برای یک بار به این شهر در پاییز سر زده باشید، از شهر باران با خاطراتی دل انگیز هیچ گاه دست نخواهید شست و همواره جاذبه آن را برای سفر بعدی در ذهن خود همراه خواهید داشت. طراوت برگ درختان، بازارهای جذاب و زیبا، باغ محتشم، دریاچه سقالسکار و موزه میرزاکوچک خان جنگلی از فضاها و اماکن دیدنی این شهر به شمار می روند.

اصفهان و اماکن تاریخی

از جمله بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز، شهر اصفهان است. این شهر با اماکن تاریخی متعدد و جذاب، قابی متفاوت از این شهر را در فصل پاییز به مسافران می نمایاند. سفر به مرنجان، دیدن پل خواجو، مشاهده سیس و سه پل و زاینده رود و میدان نقش جهان را از دست ندهید.

یزد و بادگیرهای زیبا

از جذاب ترین و بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز شهر کویری یزد است. در فصل پاییز یزد بسیار هوای ملایم و خنکی دارد و بازدید از اماکن تاریخی در این فصل سفری خاطره انگیز را برای شما به ارمغان می آورد.

کیش سفری کم نظیر و خاطره انگیز

کیش را می توان از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز دانست. در فصل پاییز آب و هوا بسیار معتدل بوده و آب کنار ساحل آرام است و آرامش کم نظیری را به هر مخاطبی انتقال می دهد. این جزیره زیبا و دوست داشتنی با مراکز خرید بسیار، کاریز کیش و ساحل زیبایش فرصت کم نظیری را برای خاطره سازی به شما می دهد.

لرستان و آبشارهای بی نظیرش

طبیعت بی نظیر این شهر زبانزد عام وخاص است. آبشارهای زیبا و دل انگیز آن عمق زیبایی را به مسافران می نمایاند. در این شهر لذت دیدن مکان هایی همچون؛ آبشار وقت ساعت، کوه پریز، دریاچه گهر، آبشار بیشه و تفرجگاه باباهور را از دست ندهید.

سفر به قشم فراموش نشدنی

از جمله جزایر زیبا و توریستی کشور، که انتخاب خوبی برای سفر در فصل پاییز است، جزیره قشم می باشد. این جزیره زیبا با طبیعت بکر هوای بسیار دل انگیزی در فصل پاییز دارد. سفر به این شهر در ما های مهر، آبان و آذر بسیار خاطره انگیز است. اگر در فصل پاییز به این جزیره سفر کردید، حتما از مناطقی همچون؛ جنگل های حرا، ژئوپارک، دره ستارگان، گنبد نمکی و قلعه پرتغالی دیدن نمایید.

مشهد شهر محبان اهل بیت

یکی دیگر از شهرهایی که مناسب سفر در فصل پاییز است، مشهد می باشد. در این فصل شهر و خرم بسیار خلوت بوده و سفر به پارک ها و اماکن متبرکه و مناطق دیدنی این شهر همچون بارگاه امامان یاسر و ناصر، طرقبه، شاندیز، کوهسنگی و ... در فضایی با آب و هوای خنک پاییز دل مسافران را می رباید.

چابهار انتخاب ویژه در پاییز

در میان شهرهایی که برای سفر به پاییز، دل انگیزند نام چابهار همیشه خودنمایی می کند. آب و هوای خنک و ملایم کنار ساحل آن، شما را به غواصی و موج سواری فرا می خواند و کوه های سر به فلک کشیده آن شما را مجذوب خود خواهد کرد.

کاشان شهر گلاب

اگر تا به حال گذرتان به حمام فین و ابیانه نیفتاده است، حقیقتاً نصف عمرتان بر فناست. کاشان جزو شهرهای بسیار زیبای ایران است که مسافرت در دل پاییز دل و ذهن مسافری را مجذوب آن می کند. این شهر دارای روستاهای بسیار زیادی است که می تواند به عنوان یکی از قطب های بوم گردی ایران شب های دلانگیزی را در فصل پاییز برای شما به ارمغان آورد. مناظر این شهر با طبیعت بی جان و برگ ریزان جذاب پاییزی حس و حال بسیار باصفا و طراوت بخشی را در دل هر مسافری بر می انگیزد.

نتیجه گیری

از جمله بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز می توان به شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، جزیره های قشم و کیش اشاره کرد. این شهرها در فصل پاییز هوای دل انگیز و بسیار مطبوعی دارند. همچنین با داشتن شرایط آب و هوایی خنک و ملایم در فصل پاییز، اماکن سیاحتی- تاریخی، نواحی و طبیعت باصفا و جذاب و جاهای دیدنی وصف ناشدنی مسافران زیادی را در این فصل به خود جذب می کنند.

سوالات متداول درباره بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در پاییز

  1. آیا شهر کرمان برای سفر در فصل پاییز مناسب است؟
    بله کرمان از جمله شهرهایی است که در فصل پاییز آب و هوای خوب و خنکی دارد و می توان با فراغ بال از معماری با شکوه آن در دل کویر بازدید کرد.
  2.  در فصل پاییز کدام یک از شهرهای شمالی کشور مناسب سفر است؟
    قطعا یکی از بهترین گزینه ها می تواند لاویج مازندران باشد. این روستای دست نخورده و بکر ییلاقی است و دارای پارک جنگلی است که زیبایی وصف ناشدنی را از خود به مسافران در فصل پاییز می نمایاند.
  3. در فصل پاییز کدام یک از شهرهای کویری برای سفر کردن مناسب اند؟
    همه شهرهای کویری ایران زیبایی کم نظیری در فصل پاییز دارند. کویر مصر، خارتوران، مرنجاب و طبس از جمله مناطق کویری هستند که در فصل پاییز آفتاب بسیار ملایمی دارند.
{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "آیا شهر کرمان برای سفر در فصل پاییز مناسب است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله کرمان از جمله شهرهایی است که در فصل پاییز آب و هوای خوب و خنکی دارد و می توان با فراغ بال از معماری با شکوه آن در دل کویر بازدید کرد." } },{ "@type": "Question", "name": "در فصل پاییز کدام یک از شهرهای شمالی کشور مناسب سفر است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "قطعا یکی از بهترین گزینه ها می تواند لاویج مازندران باشد. این روستای دست نخورده و بکر ییلاقی است و دارای پارک جنگلی است که زیبایی وصف ناشدنی را از خود به مسافران در فصل پاییز می نمایاند." } },{ "@type": "Question", "name": "در فصل پاییز کدام یک از شهرهای کویری برای سفر کردن مناسب اند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "همه شهرهای کویری ایران زیبایی کم نظیری در فصل پاییز دارند. کویر مصر، خارتوران، مرنجاب و طبس از جمله مناطق کویری هستند که در فصل پاییز آفتاب بسیار ملایمی دارند." } }] }

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران