جهت مشاهده تاریخ های موجود، اطلاعات هتل ها و اطلاعات پرواز ها بر روی "مشاهده اطلاعات بیشتر" کلیک نمایید و یا جهت راهنمایی بیشتر با شماره 88482010-021 تماس بگیرید

معرفی هتل های تبریز

مجله گردشگری سفربخیر
هتل صخره اي كندوان در تبريز

ين هتل سومين هتل صخره اي در جهان است ...

برخی از نکات مهم سفر به تبریز :


 

 

تبریز پس از تهران، مشهد و اصفهان با جمعیتی بیش از 1،500،000، چهارمین شهر پرجمعیت ایران است. این شهر بزرگترین مردم ترک زبان است. موسسات کشف شده در اطراف مسجد کبود تبریز نشان می دهد که این شهر 3000 سال است. اکثر مردم تبریزی به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند، اما اقلیت ارمنی به زبان ارمنی صحبت می کند.

تبریز در طول سلسله های کارا کویونلو، اکو کویونلو و صفوی (در حالی که اولین پایتخت شیعیان اسلام در جهان بود)، سرمایه ای ایران بود و تاج ایران به طور عمده در دوران قاجار بود.

اگر به تبریز می آیید، باید بزرگترین بازار در جهان را ببینید، بازار بزرگ تماشایی تبریز. این توسط بسیاری از بازارهای کوچکتر شکل گرفته است و هر بازار شامل چندین سالن است که "تیمچه" نام دارد. مظفریه زیباترین تیمچه است و به تجارت فرش اختصاص داده شده است. اما بازار برای تجارت تنها نیست، بسیاری از مساجد و مدارس دینی نیز در آن حضور دارند.

تبريز نيز چند موزه دارد: موزه آذربايجان، موزه قاجار، موزه سانجش (موزه سنايه)، موزه شهرداري، موزه عصر آهن، موزه فرش، موزه استاد شهریار (خانه شاعر معروف ایرانی، شهريار).

تبریز یکی از بزرگترین استخرهای شنا در جهان است:

El Goli با مساحت 54،675 متر مربع. این در جنوب شرقی تبریز قرار دارد و در آب و هوای مناسب قرار دارد و پارک بزرگ در کنار تپه در کنار استخر و پارک تفریحی وجود دارد. یک ساختمان برجسته بین استخر وجود دارد که امروزه یک رستوران است.

در ایران، تبریز به عنوان شهر "The Firsts" شناخته شده است، زیرا بسیاری از اختراعات و نوآوری ها در تبریز برای اولین بار در ایران مورد استفاده قرار گرفته است. نخستین چاپخانه، کتابخانه، سینما، پیش دبستانی، مدرسه، مدرسه ناشنوایان و غواصی، سکه مدرن، لایحه، اتاق بازرگانی، شهرداری، تلفن، نیروگاه، آتش نشانی ... در تبريز ساخته شد و دانشگاه تبريز دومین قدیمی ترین دانشگاه در ایران پس از دانشگاه تهران.

بازار تبریزمجتمع تجاری تاریخی تبریز در سال 1975 به طور رسمی حفاظت شد و تا سال 2010، زمانی که به فهرست میراث جهانی اضافه شد، تحت نظارت های ویژه قرار گرفت. این مجموعه 27 هکتار با بیش از 5.5 کیلومتر از بازارهای پوشش داده شده است. سه ناحیه حفاظت مختلف (منطقه نامشخص، یک منطقه بافر و یک منطقه چشم انداز) ایجاد شده است، تحت شرایط خاصی که در ابزار برنامه ریزی قرار دارد. چارچوب مدیریت بر اساس مشارکت "bazaaris"، همراه با مقامات شهرداری و پایگاه بازار تبرید ICHTO است. از سال 2000، مجتمع های متعدد در بازار با مشارکت صاحبان و مستاجران بازسازی شده است. زیرساخت بهبود یافته و امکانات عمومی ساخته شده است. بازار تبریز مثال منحصر به فردی از پروژه حفاظت و توسعه شهری است که در آن میراث نقش مهمی در ارتقای حافظه ملموس و غیرمترقبه شهر تاریخی تبریز دارد.

10 رستوران معروف در تبریز


رستوران برکه تبریز

رستوران دلستان تبریز

رستوران جلالی سردرود تبریز

چلوکبابی حاج علی تبریز

رستوران وحید تبریز

کافه و رستوران بارکد تبریز

رستوران نوبر تبریز

رستوران ریحان تبریز

رستوران بالیق تبریز

رستوران تبریز مدرن

 10 مکان دیدنی در تبریز


بازار تبریز

مسجد کبود تبریز

ارگ تبریز

مسجد جامه تبریز

موزه آذربایجان تبریز

معبد شاعران تبریز

el Goli پارک تبریز

روستای کندوان تبریز

سنت استفانوس، جلفا تبریز

دامنه کوه Eynali تبریز


 

دیدنیهای تبریز

تبریز شهر آرزوها- تبریز شهر بدون گدا- تبریز شهر زیباییها- تبریز شهراولین ها- تبریز شهر تاریخ ها-با اطمینان خرید کنیدنماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi

نشان ملی ثبت

مجوز میراث فرهنگی

مجوز سازمان میراث فرهنگی

اطلاعات بیشتر و رزرو تور

021-88482010

site traffic analytics