پارک مرجان کیش

مروارید خلیج فارس به ساحل نقره فام ، آب های نیلگون ، آسمان آبی ، هوایی پاک و آرامشی وصف ناپذیر می شناسند .

محال است در تور کیش  کسی حوصله‌ اش سر برود این جا هر چند روز هم که بمانی باز وقت کم می آوری اما از هر چه بگذری از جاذبه های طبیعی کیش نمی توانی غافل شوی . پارک مرجان کیش که در شرق جزیره کیش در مجاورت بازار مرجان واقع شده ، یکی از زیبا ترین پارک های کیش محسوب می شود که بازار مرجان را به دریا وصل می کند . در واقع پارک مرجان کیش یک پارک ساحلی است که گردشگران تور کیش می توانند در آن بخشی از حیات موجودات دریایی و جایگاهی که در طبیعت دارند  را نظاره گر باشند . از زیبایی های بکر و کم نظیر این پارک ساحلی ، وجود مرجان هایی به اشکال مختلف و صدف های رنگارنگ و انواع حلزون ها و سنگ های دریایی با اشکال مختلف که گاهی همراه امواج در پهنه ساحل جای می گیرند می باشد .

 ساحل نقره فام و آب های نیلگون زیر انوار طلایی خورشید اینجا نه فقط یک کارت پستال بلکه حقیقتی ملموس است که گردشگران تور کیش را به تماشای دریا و چشم انداز های وصف ناپذیرش در طول اقامت خود در جزیره کیش دعوت می کند .

پارک مرجان کیش دارای ساحلی بسیار زلال و شفاف می باشد که به جهت حضور مرجان ها است زیرا آب را تصفیه می کنند . به سبب همین زلالی درون دریا و ماهی های رنگارنگ مثل یک آکواریوم بزرگ قابل رویت است که هر گردشگری را به وجد می آورد . مرجان ‌ها گونه‌ای از جانداران اند که نه گياه اند و نه جانور بلکه ماينرال نام دارند که از موادی به نام زوکسانتيلا تشکيل يافته‌اند و از قدیمی ترین اکوسيستم های زمين به شمار می روند . جوان ‌ترين مرجان ‌ها 18000 سال عمر دارند . پس مراقب مرجان ها باشید و از دست زدن و تخریب آن ها اجتناب نمایید .  مرجان ها بعد از مردن به صورت سنگ های اسفنجی با روزنه هایی ریز همانند استخوان های سفید رنگی در می آیند که زیبایی خاصی را به ساحل می بخشند .  گردشگران و مسافران  تور کیش  که از خرید و شلوغی و ازدحام ملول و خسته شدند می توانند به پارک مرجان کیش آمده و خود را به طبیعت بسپارند و از آرامش نهفته در آن غایت استفاده را ببرند .

 آلاچیق ها و محوطه سازی مناسب پارک مرجان کیش هم خود موجب جلب توجه بیشتر گردشگران و مسافران تور کیش شده است . آلاچیق ها در ساحل به صورت پراکنده وجود دارد و همچنین پیست دوچرخه سواری کیش از این ساحل می‌گذرد . این ساحل دارای یک اسکله کوچک هم هست . ضمنا تفریح‌ های آبی هم در اینجا از جت اسکی گرفته تا غواصی برقرار است .

کیش سرزمین  طلوع ها و غروب‌ های دل انگیز و ساحل ‌های مرجانی است تماشای طلوع و غروب آفتاب از این پارک ، تصویر منحصر به فردی در ذهن ثبت می کند . در پارک مرجان کیش می توان عکس های زیبایی هم گرفت تا خاطره اش همواره زنده نگاه داشته شود .